Rodzaje zapięć kolczyków. Wybierz najlepsze i najwygodniejsze dla siebie!
Rodzaje zapięć kolczyków. Wybierz najlepsze i najwygodniejsze dla siebie!

Wybierając kolczyki, zwykle zwracasz uwagę na ich kształt, na to, czy posiadają Twoje ulubione kamienie oraz czy ogólnie trafiają w Twoje gusta. To, jakie mają zapięcie, schodzi na drugi plan. Warto jednak wiedzieć, jak odróżnić poszczególne jego rodzaje. Dzięki temu będziesz mogła wyrobić sobie opinię na temat każdego typu i wybierać na przyszłość ten, które najbardziej Ci odpowiada. Przejrzyj nasz poradnik, a dowiesz się, jakie zapięcia kolczyków można znaleźć w sklepie jubilerskim.

Delikatny akcent tuż przy uchu, czyli sztyft: dla miłośniczek wygody

To zapięcie wyróżnia przede wszystkim komfort użytkowania. Przekładasz drucik przez ucho i zabezpieczasz go przed wypadnięciem specjalnym, wsuwanym elementem. Nie musisz się więc martwić, że zgubisz ulubioną biżuterię albo zerwiesz ją przez przypadek. Dodatkowo ten rodzaj zapięcia cechuje subtelność, jest bowiem umiejscowione z tyłu ucha i w ogóle go nie widać. Dostrzec można tylko ozdobną część, na którą składają się najróżniejsze kształty, na przykład eleganckie złote kolczyki o geometrycznych albo fantazyjnych formach. W naszym sklepie Lian Art znajdziesz mnóstwo różnych wzorów, a to, które wybierzesz, zależy jedynie od Ciebie i Twoich upodobań.

Elegancja na najwyższym poziomie: cztery rodzaje bigli do kolczyków

Przez wiele kobiet uważany za najbardziej wygodne rozwiązanie, bigiel doczekał się wielu swoich odmian. Jest to po prostu długi drucik z haczykiem na końcu, który ułatwia zapięcie kolczyka. Można wyróżnić cztery najpopularniejsze typy bigli:

  • Otwarte: nie posiadają żadnego zabezpieczenia, które chroniłoby kolczyk przed wypadnięciem. Tego typu ozdoby najlepiej więc nosić na specjalne okazje, gdy nie ma ryzyka zgubienia biżuterii.

  • Zamknięte: do złudzenia przypominają wcześniej opisane bigle, ale z tyłu ucha mają specjalny haczyk. Nadają się do umieszczania na nich cięższych i większych kolczyków.

  • Angielskie: wyróżniają się nieco bardziej złożoną konstrukcją, gdyż między elementami zapięcia znajduje się łącznik, dodatkowo chroniący kolczyk.

  • Rybki: kształtem nawiązują do swojej nazwy. Nie mają zapięcia, ale ze względu na swój kształt są bezpieczniejsze, niż bigle otwarte.

Kolczyki wsuwane i przekładane: zapięcie bez obecności zapięcia

Na koniec warto przywołać jeszcze jeden, niezwykle ciekawy model. Od razu zwraca uwagę swoją długością i brakiem jakiegokolwiek zapięcia. Tego typu kolczyki przeciąga się przez ucho i w efekcie zyskuje niebanalną ozdobę widoczną z obu jego stron. Taka biżuteria nadaje się przede wszystkim do stylizacji casualowych, ale odpowiednio dobrana do wieczorowej kreacji, może stać się jej wyszukaną dekoracją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium