Jaką biżuterię wybrać jako prezent na Pierwszą Komunię?
Jaką biżuterię wybrać jako prezent na Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka, jak i jego najbliższych. Z tej okazji rodzice bądź opiekunowie organizują przyjęcie dla rodziny i znajomych. Oczywiście każdy z zaproszonych gości chce podarować maluchowi choćby skromny upominek, na przykład medalik. Jaki prezent na komunię warto wybrać? Poniżej kilka inspiracji. Zapraszamy do lektury! 

 

 

 

 

 

 

Biżuteria na komunię - doskonały pomysł na prezent

Wśród prezentów na komunię bardzo dużą popularnością cieszy się biżuteria. Taki drobiazg to elegancki, niedrogi upominek, który z pewnością spodoba się maluchowi.

  • Złote krzyżyki ‒ złoty, pozłacany lub srebrny krzyżyk w komplecie z łańcuszkiem będzie pamiątką na całe życie. Zakupić możemy krzyżyk z pasyjką lub bez, krzyżyk z kryształkiem Swarowskiego, krzyż jerozolimski, krzyż św. Benedykta. Dostępne są również łańcuszki o różnej długości i grubości. W przypadku dzieci optymalnym wyborem są dość cienkie łańcuszki o długości 40-50 cm. Dla dziewczynki możemy wybrać nieco bardziej ozdobny komplet, w przypadku chłopców najlepiej sprawdzą się proste, klasyczne zestawy.
  • Naszyjnik lub bransoletka z krzyżykiem ‒ oprócz tradycyjnych łańcuszków i z zawieszką-krzyżykiem zakupić możemy srebrne oraz pozłacane naszyjniki i bransoletki z wkomponowanym już krzyżykiem. Taka biżuteria z pewnością spodoba się dziecku. 
  • Medaliki komunijne ‒ kolejnym prezentem idealnym na komunie są medaliki. Zakupić możemy medalik z Matką Boską, z Duchem Świętym, z symbolem ICHTYS, czyli z rybą. Dostępne są zarówno same medaliki, jak i medaliki w komplecie z łańcuszkiem. W zależności od budżetu, który chcemy przeznaczyć na prezent zakupić możemy medalik złoty, pozłacany lub srebrny. Dobrym rozwiązaniem jest zakup medalika z grawerem, na przykład z napisem Pierwsza Komunia Święta.
  • Różaniec ‒ srebrny różaniec to kolejny z prezentów komunijnych. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej najlepszym rozwiązaniem są całe różańce ‒ z pięcioma dziesiątkami, medalikiem i krzyżykiem. Różańce dziesiątki sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które radzą sobie z modlitwą na różańcu. 

Inne propozycje biżuterii na komunię

 Wśród innych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą wymienić możemy: 

  • Naszyjniki z imieniem ‒ naszyjniki z imionami lub z zawieszką w kształcie pierwszej litery imienia cieszą się dużym powodzeniem wśród dziewczynek, taki drobiazg z pewnością da maluchowi wiele radości.
  • Naszyjnik z zawieszką, na przykład z aniołkiem, z kotkiem, z serduszkiem, z koniczynką, kółeczkiem i innymi to kolejna z propozycji prezentu na komunię.
  • Bransoletki z zawieszkami, na przykład z kryształkami, z misiem, z serduszkiem, złote, srebrne lub na sznureczku to idealny drobiazg dla każdej młodej damy.
  • Kolczyki - biżuteria na komunię to również kolczyki, najlepiej niewielkie wkrętki, na przykład kuleczki, chmurki, słoniki, motylki. Możemy też pokusić się nieco większe kolczyki, na przykład z kryształkiem Swarovskiego - będą jak znalazł, gdy dziecko nieco podrośnie.

Podsumowanie

Jaki prezent na komunię wybrać? Biżuteria to doskonały upominek i wspaniała pamiątka. Taki drobiazg z pewnością dostarczy dziecku wiele radości i  będzie pamiątką na długie lata. Wśród najpopularniejszych upominków wymienić możemy krzyżyki, medaliki, łańcuszki, różańce, a także bransoletki oraz kolczyki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium