Ile pierścionków można nosić na jednej dłoni? Kilka porad, jak stylowo łączyć ze sobą biżuterię
Ile pierścionków można nosić na jednej dłoni? Kilka porad, jak stylowo łączyć ze sobą biżuterię

Czasy, gdy moda pozwalała kobietom na noszenie jedynie obrączki i pierścionka zaręczynowego, odeszły w niepamięć. Dziś możemy pozwolić sobie na tyle biżuteryjnych akcentów, na ile mamy ochotę. Wbrew pozorom, pełna swoboda wcale nie czyni wyboru łatwiejszym. Decyzję utrudnia też szeroka dostępność kruszców, kamieni, kolorów i dodatków. Nic więc dziwnego, że często mamy problem z dopasowaniem większej liczby pierścionków. Jak się w tym nie pogubić i nie popełnić modowego faux pas?

Pierścionki pomagają dziś wyrazić siebie, a całkowita dowolność w tym pomaga

Prosta obrączka i pierścionek zaręczynowy z pojedynczym diamentem to dziś jedynie baza dla pełnej różnorodności. Obecna moda wręcz nakazuje łączyć fantazyjne kształty czy barwy właściwie bez ograniczeń. Zanim jednak założymy wszystkie pierścionki z jubilerskiej gabloty, warto zapamiętać kluczową zasadę: nawet przy braku reguł należy zachować umiar. Możemy zatem połączyć wszystkie modele, jakie nam się podobają, byle ze smakiem. Na przykład jeśli chcemy mieć pierścionek na każdym palcu u dłoni, dobrym wyjściem jest postawienie na delikatne celebrytki dostępne w naszym sklepie Lian Art albo na model z małymi, połyskującymi cyrkoniami.

Czy można nosić i srebro, i złoto na jednej dłoni? Tak, ale z zachowaniem paru zasad

Jeszcze do niedawna noszenie srebra i złota za jednym zamachem było postrzegane jako wizerunkowa wpadka. Kobiety zakładały zatem komplety biżuterii, utrzymane w jednolitej kolorystyce, a niejednokrotnie nawet z takimi samymi elementami dekoracyjnymi. Dziś spokojnie możemy łączyć srebro z różnymi odcieniami złota: żółtym, białym i różowym. Powstają nawet modele zawierające w sobie wszystkie możliwe barwy kruszców. Dobierając pierścionki srebrne do złotych, warto pamiętać o stylistyce, w jakiej są one wykonane. Ozdobna, wręcz barokowa biżuteria po babci nie będzie zbyt dobrze wyglądać z nowoczesnymi formami. Lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na klasyczne obrączki z subtelnymi dodatkami. Uważajmy również na duże pierścionki z okazałymi oczkami – zwykle nie wymaga już towarzystwa innych modeli.

Pozostaje jeszcze jedno pytanie: jak w tym wszystkim zmieścić ślubną obrączkę?

Obrączka i pierścionek zaręczynowy są biżuterią, którą nosimy na co dzień, niezależnie od innych elementów dekoracyjnych. Dobrym ruchem jest więc dobranie do nich pozostałych pierścionków. Jeżeli obrączka jest klasycznym, złotym okręgiem, mamy pełną dowolność. Natomiast gdy składają się na nią różne kolory kruszców, a także kamienie szlachetne, zaleca się dobieranie podobnych modeli. Sprawdzą się również skromne i eleganckie pierścionki z Lian Art. Pamiętajmy też o umiejscowieniu kosztowności: obrączkę zakładamy na serdeczny palec prawej dłoni, a pierścionek zaręczynowy na ten sam lub na jego odpowiednik znajdujący się na lewej dłoni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium